ANLAŞMALI BOŞANMA

ANLAŞMALI BOŞANMA

İçerik Haritası

Anlaşmalı boşanma, gerek hızlı olması gerekse de daha az maliyetli olması nedeniyle sıklıkla başvurulan boşanma türlerinden biridir.  Muğla İli, Bodrum İlçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROMUZ bu yazısında anlaşmalı boşanma, anlaşmalı boşanma protokolü ve şartları ile ilgili bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Boşanma anlaşmalı boşanma veya çekişmeli boşanma şeklinde olur. Anlaşmalı boşanma adından da anlaşılacağı üzere tarafların boşanmanın sonuçları hakkında mutabık kalmaları ve bu iradelerini duruşma salonunda açıklamaları ile gerçekleşir. Bodrum İlçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROMUZ  boşanma davaları ile yoğun olarak ilgilenmektedir. Dilerseniz Bodrum ilçesindeki Büromuza  0530 434 48 48 – 0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

ANLAŞMALI BOŞANMA NE KADAR SÜRER?

Anlaşmalı boşanma davası açıldıktan sonra kalemden duruşma günü alınır . Bulunduğunuz ile göre duruşma günü değişmekle birlikte Bodrum ilçesinde başvuru tarihinden itibaren en fazla 1 aylık süre içerisinde duruşma günü verilmektedir.  Duruşmada her iki tarafın anlaşmalı boşanmak istediğini beyan etmesi üzerine hakim tarafları boşar. Gerekçeli karar yazılıp tebliğ edildikten  sonra taraflar iki haftalık süre içerisinde kararı istinaf etmezlerse boşanma kesinleşir. Bodrum  ilçesinde da ortalama 2-3 ay da boşanma davaları kesinleşmektedir. Çekişmeli boşanma davaları en az 2-3 yıl sürmektedir.

Daha fazla bilgi için Bodrum ilçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROMUZU arayabilirsiniz.

ANLAŞMALI BOŞANMADA TARAFLAR DURUŞMAYA GELMEK ZORUNDA MIDIR? 

Tarafların her ikisinin de avukatı olsa bile tarafların her ikisinin bizzat duruşmada hazır bulunmaları ve protokolü ve anlaşmalı boşanmayı kabul ettiklerini hakime söylemeleri gerekmektedir. Bodrum İlçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROMUZ  boşanma davaları ile yoğun olarak ilgilenmektedir. Dilerseniz Bodrum ilçesindeki Büromuza  0530 434 48 48 – 0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

ANLAŞMALI BOŞANMA İÇİN BELİRLİ SÜRE EVLİ KALMA KOŞULU ARANIR MI?

Anlaşmalı boşanma için tarafların en az 1 yıl evli kalmaları gerekir. En az 1 yıl evli kalma koşulu sağlanmazsa dava reddolur.

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜNDE HANGİ KONULAR DÜZENLEEBİLİR?

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜNE MAL REJİMİ İLE İLGİLİ DÜZENLEME YAZILMASI ZORUNLU MUDUR?

Anlaşmalı boşanma protokolüne mal rejimi ile ilgili madde konulmak zorunda değildir. Düzenleme yapılmazsa daha sonrasında mal rejimi ile ilgili dava açılabilir.Daha fazla bilgi için Bodrum ilçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROMUZU arayabilirsiniz. 

Anlaşmalı boşanma için protokolün imzalanması yetmez, her iki tarafın duruşmada hazır olması gerekir.

Boşanma davalarının aile trajedisine dönüşmemesi için ve özellikle çocuklarında olduğu evlilik birlikteliğinde çocukların bu süreçte olumsuz etkilenmemeleri için BOŞANMA DAVALARININ avukat aracılığı ile yürütülmesini tafsiye ediyoruz. Dilerseniz Bodrum ilçesindeki Büromuza  0530 434 48 48 – 0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.


Web sitesi içerisindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Avukat Sevin Özşeker Karabudak’a ve Av. Derin Özşeker ‘e  aittir. Web Sitesi içerisinde paylaştığımız genel hukuki bilgiler ve yargıtay kararlarının kullanılması halinde oluşabilecek mağduriyetlerden tarafımız hiçbir sorumluluk almamaktadır.  Bu web sitesindeki makale ve içeriklerin izinsiz olarak başka sev sitelerinde paylaşılması ve kullanılması halinde   cezai işlem yapılacaktır. Yazılar bilgi vermek amacı ile paylaşılmakta olup konu ile ilgili  avukattan ofisinden danışmanlık alınması gerekmektedir. Her konu kendi içerisinde farklıdır. Yazıların kullanılmasından kaynaklı mağduriyetten tarafımız sorumluluk almamaktadır. Hukuk büromuz Muğla İli  Bodrum İlçesinde  görev yapmaktadır. Genellikle Bodrum’daki uyuşmazlıklarla ilgili davalara bakılmaktadır. Bodrum Avukatları olarak Muğla Barosuna bağlı avukatlarız. Ayrıntılı bilgi için 0530 434 48 48 – 0536 930 52 60

BOŞANMA DAVASI AÇILDIKTAN SONRAKİ VAKIALAR KUSUR OLARAK YÜKLENEBİLİR Mİ?

ZİNA NEDENİYLE BOŞANMA  DAVASINA İLİŞKİN YARGITAY KARARLARI

BOŞANMA DAVASINDA MADDİ TAZMİNAT

MUTLAK BOŞANMA SEBEBİ İLE BOŞANMA

BOŞANMA DAVASINDA TELEFON MESAJLARI DELİL OLARAK KULLANILABİLİR Mİ?

 

 

 

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla’da Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Arama Yapın

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Hukuk Büromuzun bir diğer önemli özelliği de dürüstlük ve şeffaflıktır.

Hukuk Hizmetleri İçin Arayın

0530 434 4848

Mail Address

avsevinozseker@gmail.com