10 YILI DOLAN KİRACIYA İHTARNAME

10 YILI DOLAN KİRACIYA İHTARNAME

İçerik Haritası

10 YILI DOLAN KİRACIYA İHTARNAME ÖRNEĞİ 

 

 

… Noterliği’ne

 

İHTARNAME

 

KEŞİDECİ                          :

 

VEKİLİ                               :

MUHATAP                         :

KONUSU                             :

 

AÇIKLAMALAR              :

 

1- Müvekkilim …………………ile tarafınız ………….. tarihinde gerçekleştirdiğiniz kira sözleşmesi ile ……………..adresindeki, halen oturmakta olduğunuz taşınmazı kiralamış bulunmaktasınız.

2- TBK’nın 347inci maddesindeki “MADDE 347- Konut ve çatılı işyeri kiralarında kiracı, belirli süreli sözleşmelerin süresinin bitiminden en az onbeş gün önce bildirimde bulunmadıkça, sözleşme aynı koşullarla bir yıl için uzatılmış sayılır. Kiraya veren, sözleşme süresinin bitimine dayanarak sözleşmeyi sona erdiremez. Ancak, on yıllık uzama süresi sonunda kiraya veren, bu süreyi izleyen her uzama yılının bitiminden en az üç ay önce bildirimde bulunmak koşuluyla, herhangi bir sebep göstermeksizin sözleşmeye son verebilir. Belirsiz süreli kira sözleşmelerinde, kiracı her zaman, kiraya veren ise kiranın başlangıcından on yıl geçtikten sonra, genel hükümlere göre fesih bildirimiyle sözleşmeyi sona erdirebilirler. Genel hükümlere göre fesih hakkının kullanılabileceği durumlarda, kiraya veren veya kiracı sözleşmeyi sona erdirebilir” düzenleme uyarınca, kira sözleşmesinin başlangıç tarihinden itibaren yasal uzama süresinin dolmuş bulunması ve bu süreyi izleyen her uzama yılının bitiminden en az üç ay öncesinden bildirimde bulunmak koşuluyla herhangi bir sebep göstermeksizin kira sözleşmesine son verilebileceğinden; uzama yılı süresi sonu olan **/**/** tarihinde kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğini ve uzatılmayacağını, ihtar ve ihbar ederiz. Bu nedenle fazlaya ilişkin tüm talep ve dava haklarımız saklı olmak üzere mecurun tahliye edilerek **/**/** tarihinde temiz olarak teslim etmenizi, aksi halde aleyhinize tahliye davası açılacağını, oluşacak yargılama giderleri ve vekalet ücretinin tarafınıza yükleneceğini, önemle vekaleten ihtar ve ihbar ederiz.

SONUÇ VE İSTEM

Yukarıda açıkladığımız sebeplerle; fazlaya dair her türlü talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere;

  1. Kira sözleşmesinin, uzama yılı süresi sonu olan **/**/** tarihinde yenilenmeyeceğini ve uzatılmayacağını, fazlaya ilişkin tüm talep ve dava haklarımız saklı olmak üzere, mecurun tahliye edilerek **/**/** tarihinde temiz olarak teslim etmenizi, aksi halde aleyhinize tahliye davası açılacağını, oluşacak yargılama giderleri ve vekalet ücretinin tarafınıza yükleneceğini, önemle vekaleten ihtar ve ihbar ederiz.30/06/20..

 

                                                                                                                                               İhtar Eden Vekili

                                                                                                               

Sayın Noter;üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin muhataplara APS kanalıyla tebliğini, muhataplara tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz.30/06/20..    

                                                                                                                                  İhtar Eden Vekili

 

Not:(örnektir, her somut olaya göre değişir bu sebeple sorumluluk kabul etmemekteyiz, mutlaka avukat aracılığı ile ihtarname hazırlanmalıdır.)


Web sitesi içerisindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Avukat Sevin Özşeker Karabudak’a ve Av. Derin Özşeker ‘e  aittir. Bu web sitesindeki makale ve içeriklerin izinsiz olarak başka sev sitelerinde paylaşılması ve kullanılması halinde  hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Yazılar bilgi vermek amacı ile paylaşılmakta olup konu ile ilgili  avukattan ofisinden danışmanlık alınması gerekmektedir. Her konu kendi içerisinde farklıdır. Ayrıntılı bilgi için 0530 434 48 48 – 0536 930 52 60


İTİRAZIN İPTALİ VE TAHLİYE (ÖRNEK 14)

İTİRAZIN KALDIRILMASI VEYA İTİRAZIN İPTALİ İÇİN 15 GÜNLÜK SÜRE

 

 

 

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla’da Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Arama Yapın

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Hukuk Büromuzun bir diğer önemli özelliği de dürüstlük ve şeffaflıktır.

Hukuk Hizmetleri İçin Arayın

0530 434 4848

Mail Address

avsevinozseker@gmail.com