LİMİTED ŞİRKETTE TİCARİ TEMSİLCİ

        LİMİTED ŞİRKETTE TİCARİ TEMSİLCİ

İçerik Haritası

-Limited şirkette ticari temsilciyi aksine bir düzenleme yoksa genel kurul atar. Aksine bir düzenlemeden kasıt ortaklık sözleşmesi ile temsilcilerin atama yetkisi müdürlere verilebilir.

-Ticari temsilciyi atama yetkisi Anonim şirketlerde yönetim kuruluna verilmişken, limited şirketlerde müdüre değil genel kurula verilmiştir.

-Genel kurul ticari temsilciyi olağan yetersayılarla atar. Toplantıda temsil edilen oyların salt çoğunluğu ile atar.

Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuz daha önceki yazılarında;

Limited şirketin nasıl kurulduğunu,

kuruluş için gerekli belgelerin neler olduğunu,

limited şirkette müdürlerin nasıl atandığını,

müdürlerin nasıl görevden alındığını,

hukuki sorumluluğu,

limited şirkette sorumluluk davası açma hakkını, davacılarını ve davalılarını

limited şirket ile ilgili birçok konuyu ele almıştır. Dilerseniz ÖZŞEKER HUKUK DANIŞMANLIK WEB sitemizden bu yazılara erişim sağlayabilirsiniz.

-Genel kurulun atama kararının müdürlerce ticari temsilciye bildirilmesi gerekir. Ticari temsilcilere noterce düzenlenen vekâletnamelere müdürler imza atar.

TİCAARİ TEMSİLCİYİ AZLETME YETKİSİ KİME AİTTİR?

-Ticari temsilciyi azletme, yetkileri sınırlama yetkisi genel kuruldadır. Müdürler ticari temsilciyi görevden uzaklaştırabilirler. Bu durumda müdürlerin derhal genel kurulu toplantıya çağırması ve ticari temsilciyi görevden almasını istemesi gerekir.

Daha fazla bilgi için  Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuzu arayabilirsiniz. Bodrum da Avukatlık Hizmeti veren ofisimize : 0530 434 48 48 -0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

USULÜNE UYGUN ATANMAYAN TİCARİ TEMSİLCİNİN YAPMIŞ OLDUĞU İŞLEMLER GEÇERLİ MİDİR?

-Atama usulüne uygun yapılmazsa; usulüne uygun atanmayan ticari temsilcilerin iyi niyetli 3. Kişilerle yaptığı işlemler  geçerli olur.

Daha fazla bilgi için  Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuzu arayabilirsiniz. Bodrum da Avukatlık Hizmeti veren ofisimize : 0530 434 48 48 -0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Web sitesi içerisindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Avukat Sevin Özşeker Karabudak’a ve Av. Derin Özşeker ‘e  aittir. Web Sitesi içerisinde paylaştığımız genel hukuki bilgiler ve yargıtay kararlarının kullanılması halinde oluşabilecek mağduriyetlerden tarafımız hiçbir sorumluluk almamaktadır. 

Bu web sitesindeki makale ve içeriklerin izinsiz olarak başka sev sitelerinde paylaşılması ve kullanılması halinde   cezai işlem yapılacaktır.

Yazılar bilgi vermek amacı ile paylaşılmakta olup konu ile ilgili  avukattan ofisinden danışmanlık alınması gerekmektedir. Her konu kendi içerisinde farklıdır. Yazıların kullanılmasından kaynaklı mağduriyetten tarafımız sorumluluk almamaktadır.

Hukuk büromuz Muğla İli  Bodrum İlçesinde  avukatlık hizmeti vermektedir.

 Bodrum’da Sözleşme AvukatıBodrum Kira AvukatıBodrum Boşanma AvukatıBodrum Ceza AvukatıBodrum Yabancılar HukukuBodrum İcra avukatı ,olarak    ve birçok konuda   görev yapmaktayız. Genellikle Bodrum’daki uyuşmazlıklarla ilgili davalara bakılmaktadır.

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla’da Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Arama Yapın

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Hukuk Büromuzun bir diğer önemli özelliği de dürüstlük ve şeffaflıktır.

Hukuk Hizmetleri İçin Arayın

0530 434 4848

Mail Address

avsevinozseker@gmail.com