ANLAŞMALI BOŞANMA NASIL GERÇEKLEŞİR?

ANLAŞMALI BOŞANMA NASIL GERÇEKLEŞİR?

İçerik Haritası

Anlaşmalı boşanma kısa sürmesi ve boşanmanın çekişmeli boşanmaya göre hızlı kesinleşmesi sebebiyle tarafların son zamanlarda sıklıkla başvurduğu boşanma yöntemidir.

Bodrum İlçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROSU Boşanma davaları ile sıklıkla ilgilenmektedir.

Dilerseniz ÖZŞEKER HUKUK WEB sayfamızdan boşanma ile ilgili yazdığımız makalelere erişebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Davası Açmak İçin Kaç Yıl Evli Kalmak Gerekir?

Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesi için tarafların en az 1 yıl evli kalması gerekir . 1 yıldan kısa süren evlilikler için anlaşmalı boşanma davası açılamaz.

Daha fazla bilgi için  Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuzu arayabilirsiniz.

Bodrum da Avukatlık Hizmeti veren ofisimize : 0530 434 48 48 -0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Süreci Nasıl İşler ?

Anlaşmalı boşanma için tarafların evliliğin sonuçları üzerinde anlaştıkları bir protokol düzenlemelidir.

Düzenledikleri protokol dava dilekçesi ile birlikte mahkeme sunulur.

Daha fazla bilgi için  Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuzu arayabilirsiniz.

Bodrum da Avukatlık Hizmeti veren ofisimize : 0530 434 48 48 -0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar taraflar protokolde düzenlemiş olsalar dahi çocukla kişisel ilişki konusunda hakim takdir yetkisini kullanır ve protokolün bu hükmünü değiştirebilir.

Anlaşmalı boşanma protokolünde ödenmesi kararlaştırılan nafaka ve/veya tazminatların bedeli yabancı para olarak kararlaştırılamaz.

Paralar Türk parası olarak veya yabancı paranın o günkü kur karşılığının TL bedeli olarak kararlaştırılabilir.

Daha fazla bilgi için  Muğla İli, Bodrum ilçesinde Avukatlık Hizmeti veren Özşeker Hukuk Büromuzu arayabilirsiniz. Bodrum da Avukatlık Hizmeti veren ofisimize : 0530 434 48 48 -0536 930 52 60 telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma davasında hakimin karar vermesi için her iki tarafında bizzat duruşmada hazır olması gerekir.

Web sitesi içerisindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Avukat Sevin Özşeker Karabudak’a ve Av. Derin Özşeker ‘e  aittir.

Web Sitesi içerisinde paylaştığımız genel hukuki bilgiler ve yargıtay kararlarının kullanılması halinde oluşabilecek mağduriyetlerden tarafımız hiçbir sorumluluk almamaktadır. 

Bu web sitesindeki makale ve içeriklerin izinsiz olarak başka sev sitelerinde paylaşılması ve kullanılması halinde   cezai işlem yapılacaktır.

Yazılar bilgi vermek amacı ile paylaşılmakta olup konu ile ilgili  avukattan ofisinden danışmanlık alınması gerekmektedir. Her konu kendi içerisinde farklıdır. Yazıların kullanılmasından kaynaklı mağduriyetten tarafımız sorumluluk almamaktadır.

Hukuk büromuz Muğla İli  Bodrum İlçesinde  avukatlık hizmeti vermektedir.

 Bodrum’da Sözleşme AvukatıBodrum Kira AvukatıBodrum Boşanma AvukatıBodrum Ceza AvukatıBodrum Yabancılar HukukuBodrum İcra avukatı ,olarak    ve birçok konuda   görev yapmaktayız. Genellikle Bodrum’daki uyuşmazlıklarla ilgili davalara bakılmaktadır.

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla’da Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Arama Yapın

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Hukuk Büromuzun bir diğer önemli özelliği de dürüstlük ve şeffaflıktır.

Hukuk Hizmetleri İçin Arayın

0530 434 4848

Mail Address

avsevinozseker@gmail.com