AKDE AYKIRILIK NEDENİ İLE İHTARNAME ÖRNEĞİ 

AKDE AYKIRILIK NEDENİ İLE İHTARNAME ÖRNEĞİ 

İçerik Haritası

BODRUM KİRA AVUKATI – AKDE AYKIRILIK NEDENİ İLE İHTARNAME ÖRNEĞİ 

Akde aykırılık nedeni ile ihtarname göndermek için mutlaka hukuki danışmanlık veya avukatlık hizmeti almalısınız. Aksi halde gerçekleştireceğiniz ihtarname geçersiz olabilir ve hak kaybı yaşayabileceğiniz gibi zaman kaybı da yaşarsınız. Sözleşmeye aykırılık bir çok sebeple gerçekleşebilir.  Örnek vermek gerekirse kira sözleşmelerinde kiralananın üçüncü kişilere devredilmeyeceği kararlaştırılmış ancak kiracı kiralananı alt kiraya veriyor ise bu bir akde aykırılıktır. Yine hayvan beslenmesinin yasaklanmasına karşın hayvan beslenmesi, komşularla iyi geçinilmemesi, kiralananın kiralanma amacı dışında kullanılıyor olması, kiralananda kira sözleşmesine aykırı olarak tadilat veya değişiklik yapılması gibi. Ancak daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi akde aykırılığa bağlı olarak tahliye davası açılması için kiracıya öncelikle bu akde aykırılığı sonlandırması için süre verilmesi gerekmektedir. Bu nedenle ihtarname dava açmadan önce dava açmaktaki iyi niyetinizin ve hukuki yararınızın ispatı olacaktır. İhtarnameye rağmen kendisine süre verilmesine rağmen aykırılığın giderilmemesi nedeni ile kira sözleşmesini feshettiğinizi ve kiralanandan tahliyesini talep ettiğinizi bildirirsiniz.

AKDE AYKIRILIK NEDENİ İLE FESİH VE TAHLİYE YAZIMIZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. 

BODRUM … NOTELİĞİ

İHTAR EDEN :

VEKİLİ :Av. Sevin ÖZŞEKER KARABUDAK & Av. Derin ÖZŞEKER

Konacık Mah. Atatürk Bulvarı 203 D-2 Bodrum MUĞLA

0530 434 48 48

MUHATTAP :

KONU :Akde aykırılığın giderilmesi hakkında ihtarname

AÇIKLAMALAR

  1. Müvekkilim ile tarafınızın gerçekleştirmiş olduğu ……….. başlangıç tarihli kira sözleşmesi uyarınca ………… adresindeki kiralananda halen kiracı olarak bulunmaktasınız.
  2. ……….başlangıç tarihli kira sözleşmesinin hususi şartlar bölümünün 2. Maddesi gereğince “ Kiracı kiralananı kısmen veya tamamen başkasına devir ve ciro edemez.” Maddesi düzenlenmiş olup tarafınızın kira sözleşmesi uyarınca kiraladığınız kiralananı bir başkasına kiraya veremeyeceğiniz açıktır. Lakin tarafınız kira sözleşmesinin 2. Maddesine aykırı davranışta bulunmakta ve kiralananı üçüncü kişilere kiraya vermektesiniz.
  3. Tarafınıza verilen, iş bu ihtarnamenin elinize ulaşmasından itibaren başlayacak 30 gün içerisinde akde aykırılığı sonlandırmanızı aksi halde fazlaya dair tüm dava ve talep haklarımız saklı kalmak kaydı ile kira sözleşmesini feshedeceğimizi ve hakkınızda kira sözleşmesinin feshi, kiralananın tahliyesi, tazminat davalarının açılacağını, fazlaya dair tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile hukuki/yasal yollara başvuracağımızı, vekalet ücreti ile yargılama giderlerinin tarafınıza yükletileceğini, iş bu ihtarname ile tarafınıza ihtar ve ihbar ederiz.

NETİCE-İ TALEP: Özetle ne demek istediğini belirtirsiniz.


Web sitesi içerisindeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Avukat Sevin Özşeker Karabudak’a ve Av. Derin Özşeker ‘e  aittir. Web Sitesi içerisinde paylaştığımız genel hukuki bilgiler ve yargıtay kararlarının kullanılması halinde oluşabilecek mağduriyetlerden tarafımız hiçbir sorumluluk almamaktadır.  Bu web sitesindeki makale ve içeriklerin izinsiz olarak başka sev sitelerinde paylaşılması ve kullanılması halinde   cezai işlem yapılacaktır. Yazılar bilgi vermek amacı ile paylaşılmakta olup konu ile ilgili  avukattan ofisinden danışmanlık alınması gerekmektedir. Her konu kendi içerisinde farklıdır. Yazıların kullanılmasından kaynaklı mağduriyetten tarafımız sorumluluk almamaktadır. Hukuk büromuz Bodrum’da görev yapmaktadır. Genellikle Bodrum’daki uyuşmazlıklarla ilgili davalara bakılmaktadır. Bodrum Avukatları olarak Muğla Barosuna bağlı avukatlarız. Ayrıntılı bilgi için 0530 434 48 48 – 0536 930 52 60

 Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla İli Bodrum İlçesinde  Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Hukuk Büromuzda Av. Derin Özşeker ve Av. Sevin Özşeker Karabudak olmak üzere iki avukat tarafından dosyalar takip edilmektedir. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmeye çalışmakta ve müvekkillerin hukuki sorunlarını memnun kalabilecekleri en iyi şekilde sonuçlandırmak üzere çalışma sürdürmeye özen göstermekteyiz. Dinamik bir bakış açısı ve sürekli eğitimler ile kendimizi yenilemeye yönelik yaptığımız çalışmalar neticesinde hukuk büromuz ;Gayrimenkul Hukuku, Kira Hukuku, Miras Hukuku, Ceza Hukuku, İş Hukuku, İcra iflas Hukuku, Aile Hukuku ,Ticaret Hukuku, İdare Hukuku, Sigorta Hukuku ve diğer pek çok alanda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri  sunmaktayız.

Daha fazla bilgi için Bodrum ilçesinde faaliyet gösteren ÖZŞEKER HUKUK BÜROSU’NDAKİ avukatlara danışabilirsiniz

 

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Avukat Sevin ÖZŞEKER

Özşeker Hukuk Bürosu, Muğla’da Av. Sevin Özşeker Karabudak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müvekkillerinin hukuki problemlerine kısa zamanda yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Arama Yapın

Yardıma İhtiyacınız Var mı?

Hukuk Büromuzun bir diğer önemli özelliği de dürüstlük ve şeffaflıktır.

Hukuk Hizmetleri İçin Arayın

0530 434 4848

Mail Address

avsevinozseker@gmail.com